nasz profil

Alps Coffee

WYSOKIEJ JAKOŚCI RZEMIOSŁO I DOŚWIADCZENIE

Od 130 lat nazwa Schreyögg jest synonimem przyjemności picia kawy. Jest to historia sukcesu, która rozpoczęła się w 1890 roku wraz z otwarciem „Sklepu z przyprawami i delikatesami”, a zakończyła się kilkadziesiąt lat później założeniem jednej z wiodących firm zajmujących się paleniem kawy w regionie alpejskim. Wtedy, tak jak teraz, sukces wynikał z tych samych mocnych stron: wyjątkowej wiedzy w sztuce palenia i mieszania, uczciwego rzemiosła i bezkompromisowego zrozumienia jakości.

4Q – QUADRIGA DOSKONAŁOŚCI

Najwyższa jakość? Dla Coffee Roasting Company Schreyögg to nie tylko obietnica, ale ich credo! Przez dziesięciolecia firma rodzinna wypracowała swój własny, czteropoziomowy model jakości, który nie zna kompromisów, jeśli chodzi o perfekcję w filiżance. Jednak kwadryga doskonałości od dawna jest nie tylko gwarancją Twojej osobistej przyjemności, ale także podstawą systemu bezpieczeństwa żywności FSSC 22000.

1. CZYNNIK JAKOŚCI: KAWA NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI

Bez kompromisów, jeśli chodzi o jakość surowca. Staranna selekcja najwyższej jakości ziaren kawy z wybranych plantacji kawy jest podstawowym warunkiem doskonałego produktu końcowego.

2. CZYNNIK JAKOŚCI: DŁUGIE PALENIE KAW JEDNEGO POCHODZENIA

Dokładny i delikatny. Każda odmiana kawy jest indywidualnie rafinowana w obracającym się bębnie. Tylko w ten sposób można dokładnie dopasować czas palenia do właściwości danego surowca i wpłynąć na rozwój aromatów.

3. CZYNNIK JAKOŚCI: INDYWIDUALNA KOMPOZYCJA SMAKÓW

Harmonia smaków. Po starannej kontroli optycznej odmian kawy, które przeszły różne rodzaje palenia, nasze mieszanki premium są komponowane z dużym doświadczeniem według własnych receptur.

4. CZYNNIK JAKOŚCI: BIEŻĄCA KONTROLA JAKOŚCI

Alpejska troska i miłość do szczegółów. Bieżąca kontrola jakości procesu to bez wątpienia jeden z sekretów sukcesu firmy. Nic nie jest pozostawione przypadkowi.

ZIELONA KAWA OD WYBRANYCH PRODUCENTÓW

Pochodzenie i uprawa kawy mają znaczący wpływ na późniejsze doznania smakowe w filiżance. Zielona kawa, z której powstają mieszanki premium Alps Coffee, pochodzi od wyselekcjonowanych producentów kawy z 17 różnych krajów położonych w tzw. Pasie Kawowym wokół równika, między 23 równoleżnikiem północnym a 25 równoleżnikiem południowym. Wyjątkowy klimat, staranne zbiory i delikatna obróbka nadają kawie wyjątkowy, aromatyczny smak.

Alps Coffee

Grupa wszystkodokawy